2024-06-13

Relacja z wystawy „Zielono mi” uczniów Niepublicznego Liceum Sztuk Plastycznych w Toruniu.

12 czerwca, w godzinach wieczornych, Nicolaus Bank Cafe została otwarta jednodniowa wystawa “Zielono mi”, która prezentowała prace uczniów Niepublicznego Liceum Sztuk Plastycznych w Toruniu. Wystawa ta, zainspirowana wyprawą młodzieży do Skłudzewa, zaoferowała niepowtarzalną podróż przez malownicze pejzaże i refleksje na temat relacji człowieka z przyrodą.

Młodzi artyści mieli okazję tworzyć w otoczeniu XIX-wiecznego zespołu dworsko-parkowego, co znacząco wpłynęło na tematykę i klimat ich dzieł. Obrazy prezentowane podczas wystawy uchwyciły zarówno architektoniczną majestatyczność dworu, jak i bujność i bogactwo naturalne otaczającego go parku oraz stawu. Każde dzieło emanowało głębią kolorów oraz emocjonalnym zacięciem, ukazując unikalną perspektywę każdego z artystów na piękno natury.

Wydarzenie to przyciągnęło liczne grono miłośników sztuki. Goście mieli możliwość nie tylko podziwiania prac, ale również prowadzenia inspirujących rozmów z młodymi artystami, co pozwoliło na głębsze zrozumienie intencji i inspiracji stojących za każdym obrazem.

Wystawa “Zielono mi” była nie tylko celebracją młodzieńczej twórczości, ale także przypomnieniem o ważnej roli, jaką sztuka może odgrywać w edukacji i osobistym rozwoju.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne wydarzenia, które będą kontynuować misję wspierania lokalnych talentów i promowania sztuki w przystępnej formie. Do zobaczenia na kolejnych wystawach!

Galeria zdjęć:

WSTECZ

10% rabatu dla klientów Nicolaus Banku

Korzystając z karty Nicolaus Banku lub płatności mobilnej związanej z Twoim kontem w Nicolaus Banku, otrzymujesz 10% rabatu na cały asortyment w naszym Cafe.

Nicolaus Bank Cafe
Zapraszamy

Kontakt

Potrzebujesz szybkiego espresso przed pracą, miejsca na spotkanie biznesowe w środku dnia, czy relaksującego kieliszka musującego Prosecco po dniu pełnym wyzwań? Nicolaus Bank Cafe jest tu dla Ciebie, kiedy tylko tego potrzebujesz. Zapraszamy!

ul. Sportowa 18-20, 87-100 Toruń

T: 531 591 561

Bankomat/Wpłatomat: otwarte 24h/7
Kawiarnia: Pn-Pt – 9:00–17:00

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.